Inkoop oud goud
Ik wil graag weten waar ik de volgende artikelen kan inruilen tegen een eerlijk geldbedrag:
1 gouden dameshorloge met gouden milanees gevlochten band 14 krt (band is kapot) en rondom het klokje wesselton wit briljant geslepen diamantjes iets minder dan loepzuiver, het knopje heeft een zwart edelsteentje en de wijzerplaat is van parelmoer; en
1 gouden dameshorloge met gouden band waarschijnlijk 18 krt met zwarte wijzerplaat (band en horloge zijn versleten) is in 1971 gekocht bij juwelier Peter Baretta (bestaat niet meer).
Hoe bepaal je het goudgewicht, het interieur van het horloge is natuurlijk niet van goud.
Horloge met band nr 1 weegt 27 gram
Horloge met band nr 2 weegt 19 gram
2 Antwoorden
Antwoord van Edelsmederij Goudwicht
Verschillende juweliers/ goudsmeden geven verschillende prijzen.
Shoppen loont, pas wel op voor de addertjes onder het gras zoals nieuw moeten kopen, in plaats van geld.
Ik koop zelf liever geen goud in, maar probeer de klant ervan te overtuigen dat met het oude (emotie) goud heel goed een nieuw sieraad gemaakt kan worden, met eventueel verwerking van de stenen, en geheel naar eigen wens.
Kortom waag een paar telefoontjes voor de prijs die verschillende mensen geven, dan kunt u de juiste keuze maken.
Met vriendelijke groet,
Marije van Joolen
Antwoord van Goudsmederij Pierre d'Es
Beste ''Blok'',
Een eerlijke prijs is zo'n 20,80 per gram voor 14 karaats goud en zo'n 26,80 voor 18 karaats goud.
De uurwerken en het glas gaan daar natuurlijk van af.
De Diamanten moeten we even te plaatse beoordelen maar ook deze zijn in te ruilen.
Als u wilt kunnen wij dit van u inkopen.
Met vriendelijke groet,
Dimitri van Es